Egyszerű kézműves és mozgásos játékötletek húsvétra, hogy a bezártság idején se csak a kütyük nyomkodásáról szóljon az elkövetkező négy nap.
-
Tojáspuzzle
Kartonpapírból vágj tojásformákat, majd valamilyen minta (hullámos, cikk-cakk) mentén vágd őket féle. A gyerek feladata, hogy összepárosítsa a tojás tetejét az aljával.
Kisebb gyerekek számára használj különböző színű papírokat, vagy előbb díszítsd ki a formákat, így könnyebb lesz a párosítás. Nagyobbaknak készítsd az összes tojást egyféle színű kartonból, hogy csak az illesztési minta alapján találják meg a párokat.
-
Húsvéti tojásgurítás
Hagyományosan a szabadban tartják, de ha nincs kertetek, a nappali is tökéletes helyszín lehet. A hímes tojásokat főzőkanál segítségével kell eljuttatni a célig, de az igazán profik négykézlábra ereszkedhetnek, és az orrukat is használhatják hozzá.
-
Nyuszis célbadobás
Egy nagy méretű kartonpapírból vágj ki egy nyuszifigurát. A szájához, hasához, kezéhez és lábához vágj nagy lyukat A cél, hogy a kislabdával vagy babzsákkal beletaláljunk a lyukba.
-
Csokikeresés
Mi lenne, ha a húsvéti nyuszi idén nem egy kupacba, hanem a lakás különböző pontjaira rejtené el az ajándékait? A legmulatságosabb az, ha mindezt a kertben lehet eljátszani, de ha ez nem megoldható, a nappaliban, a gyerekszobában és a fürdőszobában is megbújhat néhány csokinyuszi és hímes tojás.
-
Csokikeresés térképpel
Izgalmasabbá válhat a keresés, ha a nyuszi segítségül térképet is mellékel. Így nagyobb valószínűséggel találják meg az összes ajándékot – nem fog szeptemberben egy elfelejtett, romlott csokinyúl előkerülni zoknis fiók aljáról – és maga a keresés is élvezetesebb lesz.
-
Páros tojásdobálás
A párok egymással szemben állnak, és szépen kifestett tojást – lehet főtt vagy nyers is – dobálnak egymásnak. Minden dobás után egyet hátra lépnek. Az a páros nyer, akik a legtávolabbról is képesek elkapni a tojást. (Lakásban mindenképp főttel játsszuk!)
-
Húsvéti memóriajáték
Házilag is könnyen elkészíthető. Vegyél néhány kartonlapot és egy bögrét. A bögre száját rajzold körbe annyiszor, ahány darabosra tervezed a játékot. Páronként ugyanolyan mintát rajzolj rájuk, vágd őket körbe, és kezdődhet a játék. Ha van hozzá géped, le is laminálhatod, és akkor biztos, hogy jövő ilyenkor is játszhattok vele.
-
Nyuszis színezők
Sokáig el lehet szórakozni valamilyen aprólékos húsvéti színezővel. Kifestőink között rengeteg húsvéti letölthető mintát találtok. Színezés közben gyakran kerül sor mély beszélgetésekre, de már az is erősíti a kapcsolatotokat, ha csak szép csendben dolgoztok egymás mellett.
-
Húsvéti rajzverseny
Rajzoljatok nyuszit – csukott szemmel! A családból valakit kérjetek fel zsűrinek, de nehogy előre elmondjátok neki, hogy melyik művet ki készítette!
-
Tojások csoportosítása szín szerint
Inkább kisebbeknek való játék. Fessetek ki jó sok tojást többféle színűre, és a gyerek válogassa szét őket színek szerint. Még jobb, ha előtte néhány papírtányért is kifestetek kékre, zöldre, pirosra, és így a különböző tojásokat a megfelelő színű tányérba lehet pakolni.
-
Szobor készítése műanyag tojásból
Ha vannak műanyag tojásaitok, gyönyörű figurákat készíthettek belőlük úgy, hogy gyurmával illesztitek össze őket. Készülhet így kígyó, ember vagy akár nyuszi is – a lehetőségeknek csak a képzeletetek szab határt.
-
Húsvéti akadálypálya
Készítsetek akadálypályát párnákból, székekből, műanyag palackokból. A pályán úgy kell végigmenni, hogy közben minden játékos egy tojást egyensúlyoz egy fakanálon. Az nyer, aki leggyorsabban tudja a pályát végigvinni anélkül, hogy leesne a tojás. Haladók a tojást egy evőkanálban is egyensúlyozhatják, amelyet a szájukban tartanak.
-
Mi van a tojásban?
Műanyag tojásokat – lehet Kinder tojás doboza is – töltsünk meg babbal, rizzsel, lencsével. A gyerek feladata, hogy kitalálja, mi van a dobozban.
-
Nyusziugrás
A gyerekek felsorakoznak a startvonalnál. A pálya végén egy tojásokkal teli kosárka van. Odáig kell elugrálni, kivenni onnan egy tojást, majd visszaugrálni. Az győz, aki a megadott idő alatt a legtöbb tojást gyűjti.
Forrás: csaladinet.hu