Dr. Michael Cackovic, az Ohio Állami Egyetem Wexner Orvosi Központjának szülész-nőgyógyásza szerint számos vizsgálat készült a jelenségről a különböző, nagyobb horderejű társadalmi események után, és a tudományos beszámolók azt is vizsgálják, mi ennek az oka. Ez egyrészt az emberi veszteségre adott reakció, másrészt pedig a szexuális aktivitás megnövekedése.

A félelmek és traumák, az egzisztenciális bizonytalanság is fokozza mindezt. A kutatók úgy találták, hogy a kubai rakétaválság, Oklahoma City bombázása, de a szeptember 11-ei terrortámadás is hasonló hatású volt. A Psychological Science folyóiratban 2012-ben közzétett tanulmány szerint míg a stressz az egyéneknél az üss vagy fuss viselkedést válthatja ki, addig ha többen osztoznak a szorongásban, akkor inkább közelítenek egymáshoz, hogy közösen birkózzanak meg a feszültséggel. A stresszes események így potenciálisan összehozhatják az embereket, illetve közelebb hozhatják egymáshoz azokat, akik eddig is együtt voltak. A bizonytalanság időszakaiban keressük a kényelmet, és többet akarunk azokkal lenni, akiket szeretünk – és a szex is lehet egy kapcsolódási pont.

Természetesen a koronavírus járvány által keltett félelem és szorongás most épp ellentétes hatású is lehet, hiszen a párok aggódhatnak a betegség miatt, és a járvány gazdaságra gyakorolt hatásától is tarthatnak. Egyrészt a várandós nők is veszélyeztettek, ha a betegségről van szó, másrészt a kötelező vizsgálatokon is nehezebb lehet most részt venni.

Így tehát egyelőre nehéz arra következtetni, hogy lesz-e baby boom hamarosan, de az biztos, hogy ez az időszak lehetőséget ad arra, hogy a párok több minőségi időt töltsenek most együtt.

Forrás: https://www.babaszoba.hu/articles/teherbeeses/Baby_boom-ot_hozhat_az_onkentes_karanten?aid=20200322221946