1. A legjobb játékok a természetben találhatóak. A kisebb babák szívesen nézelődnek a szabadban (kutatások szerint legjobban a fákat és a levelek mozgását kedvelik), a nagyobbak pedig örömmel fedezik fel a környezetet: míg otthon a megszokott játékok vannak, a természetben minden új, változik és egy csomó kincset lehet találni (toboz, kő, bot stb.)
  1. A szabad levegőn mozgás jobban lefárasztja a gyerekeket. A WHO 1 éves korig napi minimum 90, 1-3 éves kor között napi minimum 180 perc szabadban töltött játékidőt javasol.
  2. Míg a fűtési szezonban a legtöbb lakásban száraz a levegő a kinti levegő nedvességtartalma miatt tisztulnak a légutak (folyni kezd az orr akkor is, ha egyébként nem náthás), ezáltal könnyebb lesz a légzés.
  3. Erősödik az immunrendszer. Napi legalább 60 perc szabad levegőn való séta már csökkenti a megfázásos betegségek előfordulását (de minél több, annál jobb)
  4. A szabad mozgás a dackorszakban és azt követően is segít megszabadulni a belső feszültségektől, szorongástól (kevesebb hiszti)
  5. A sok szabad levegőn töltött idő csökkenti a rövidlátás kialakulásának esélyét.
  6. Az alvászavarral küzdő kisgyerekeknél, akik össze-vissza alszanak, a szabad levegőn való játék segít a szervezet cirkadián ritmusának behangolásában (tudni fogja a szervezet mikor van a nappal és az éjszaka).
  7. Nyugodtan aludhat kint a baba a szabadban (teraszon vagy más védett helyen, jól felöltöztetve, betakarva) hidegben is, nem csak egészséges, de nyugodtabban, hosszabban alszanak a babák szabad levegőn, mint a lakásban.
  8. Jót tesz a teljes család lelki egészségének is: ha sokat viszitek ki a gyerekeket, fizikailag is aktívabbak vagytok, ami nem csak a gyerekek, de a szülők lelki egészségének is jót tesz. A rendszeres szabadban töltött idő csökkenti a szülés utáni depresszió kialakulásának esélyét, csökkenti a stresszt, a közös séták, kirándulások pedig az egész családot egészségesebbé teszik.

Facebook kikapcs! Nyomás ki a szabadba!

Forrás: Kismamablog facebook-oldal

Fotó: Pixabay, illusztráció