Hat nap múlva a diákoknak folytatódik az oktatás az ország valamennyi iskolájában: az eredetileg háromnaposra (február 14-16.) tervezett szünetet két nappal megtoldották, így a diákok február 12-től 20-ig maradhattak otthon, vagyis a két hétvégével együtt összesen kilenc napon át nem mentek iskolába. Azt, hogy hétfőtől, február 21-től mely modell szerint járnak majd a tanulók iskolába, egyelőre hivatalosan nem tudni, de nagyon úgy tűnik, hogy megszűnik a kombinált modell, és a jövő héttől kizárólag a tantermi oktatási modellt alkalmazzák majd, írja a Szabad Magyar Szó.
Ha figyelembe vesszük az új fertőzöttek számát, akkor jól látható, hogy az napról napra kevesebb, s a jövő héten 3000 és 7000 közé csökkenhet, ami azt jelenti, hogy az oktatásban nincs szükség az online modellre.
Annak ellenére, hogy az iskoláknak még nincs semmilyen információjuk a hétfői kezdéssel kapcsolatban, a Szerbiai Tanügyi Dolgozók Szakszervezetének elnöke, Slobodan Brajković elmondta, hogy az Oktatásügyi Minisztérium illetékeseivel folytatott hétfői megbeszélésük után eldőlt, hogy az általános iskolák felsős osztályos tanulói, valamint a középiskolások is mindennap járnak majd iskolába, vagyis, megszűnik a kombinált modell. Az elnök szerint egyre kevesebb a fertőzött gyerek, és a helyzet igencsak kedvező. Brajković hozzátette, nagyon fontos lenne, hogy a diákok minél előbb visszatérjenek a padokba, mert ez a legeredményesebb módja a tananyag átadásának.
Az Oktatásügyi Minisztérium egyelőre nem erősítette meg Brajković szavait, és arra a kérdésre, hogy mikor derül ki, mely modell szerint mennek majd a diákok hétfőtől iskolába, azt válaszolták, ahogy eddig, ezúttal is az erre a célra felállított csapat figyeli a helyzetet, és ahogy korábban, most is pénteken, vagyis február 18-án közlik majd a döntést.
Több iskolaigazgató, tanár és szülő is úgy véli, hogy sokkal jobb lenne, ha a minisztérium a döntését nem pénteken, hanem pár nappal korábban tenné közzé, mert így mindenkinek több ideje maradna a szervezésre.